Redbank Valley High School
32nd Annual Redbank Valley Christmas Tournament - 2001
GREENVILLE - 139.00 Points
12-28-01 12-29-01

[Home] [Brackets] [Teams] [Weights] [Photos]

 112 Andrew Jones Record: 8- 2 3rd Place

Result Opponent School How
Won Tom Red GROVE CITY M-Dec 14-1
Won Lenny Calhoun BROCKWAY Dec 7-2
Lost Tim Gadsby LAKEVIEW M-Dec 12-3
Won Zane Cuneo SOUTH SIDE BEAVER Fall 2:45
Won Scott Bilich HUNTINGDON Dec 8-4

 119 Zach Shipton Record: 4- 4

Result Opponent School How
Lost Chad Smith LAKEVIEW Fall 1:24
Won Doug Cox JAMESTOWN Fall 2:57
Won Chris Bukowski BROCKWAY Fall 4:04
Lost Matt Braun OIL CITY Dec 1-0

 125 Chris Peterson Record: 9- 0 1st Place

Result Opponent School How
Won Mason Clark COUDERSPORT Fall :39
Won Alex Byler JAMESTOWN M-Dec 16-7
Won Aaron Reifer MOSHANNON VALLEY Fall 1:35
Won Bryan Kiskadden CLARION Dec 4-3

 130 Dan Burns Record: 8- 1 2nd Place

Result Opponent School How
Won Tom Dishler SOUTH SIDE BEAVER M-Dec 13-0
Won Bob Pedley CRANBERRY Fall 3:16
Won Greg Nolf REDBANK VALLEY Dec 2-1
Lost John Gilbert BROCKWAY Dec 5-1

 135 Cody Noble Record: 3- 5

Result Opponent School How
Won Steve Cupec ELDERTON Dec 2-1
Lost Max Koszalka OIL CITY Dec 9-5
Lost Paul O'Neil CLARION M-Dec 11-2

 140 Ed MaGee Record: 2- 5

Result Opponent School How
Lost Chris Harnett JAMESTOWN M-Dec 10-0
Won Jon Odrosky MOSHANNON VALLEY Fall 1:41
Lost Tanner Huffman REDBANK VALLEY M-Dec 12-1

 145 Mike Henegen Record: 1- 7

Result Opponent School How
Won Justin Castagnacci SOUTH SIDE BEAVER Dec 5-3
Lost Scott Rendos BROCKWAY M-Dec 11-0
Lost Jeff Hollenbaugh HUNTINGDON M-Dec 12-0

 152 Brian Swartzbeck Record: 3- 5

Result Opponent School How
Lost Tim Brown ELDERTON Dec 8-2
Won Cody Schwab CRANBERRY Dec 4-2
Lost Brad Clark HUNTINGDON Dec 5-2

 160 Brad Patton Record: 7- 3 4th Place

Result Opponent School How
Won Mark Zamoa SHARON Dec 6-4
Won Marty Fisher CLARION Dec 11-7
Lost Dustin Huffman REDBANK VALLEY Dec 8-1
Won Mark Zamoa SHARON Dec 9-5
Lost Josh Keys HUNTINGDON Fall 1:23

 171 Mike Stephens Record: 9- 0 1st Place

Result Opponent School How
Won Greg Wynkoop KITTANNING Dec 5-2
Won Mike Reed OIL CITY Fall 5:48
Won Curtis Weinstein SOUTH SIDE BEAVER Fall 2:53
Won Chris Reefer ELDERTON Dec 6-3

 189 John Kremm Record: 0- 7

Result Opponent School How
Lost Andy Ausel OIL CITY Dec 4-0
Lost Damien Gresko HUNTINGDON Fall :54

 275 Luke Liszka Record: 8- 2 3rd Place

Result Opponent School How
Won Scott Fleming MOSHANNON VALLEY Fall 3:35
Won Billy Fulton ELDERTON Fall 4:52
Lost Brad Watson LAKEVIEW Dec 4-2
Won Charles Boozer REDBANK VALLEY Dec 6-3
Won Kyle Smith BROCKWAY M-Dec 10-2


[Home] [Brackets] [Teams] [Weights] [Photos]

Tourney Contact
Tom Pavlekovsky
Redbank Valley Wrestling Club
C/O Dana McCauley
RR. # 2 Box 234
New Bethlehem PA 16242
e-mail: pav@penn.com
Publisher
Preferred Educational Software
9585 Woodgate Lane
Byron IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2001 - All rights reserved